Test antiviru

Test funkce antiviru - ZDARMA

Test již vyzkoušelo: 56212 uživatelů

Je to velice jednoduché.
Bez rizika nakažení zjistíte, jak vaše PC zareaguje na umělý VIR.

Pokuste se otevřít následující bezpečně "infikovaný" soubor. Jedná se o zcela NEŠKODNÝ soubor "EICAR_test" s PŘÍZNAKY VIRU dohodnutý mezi antivirovými profesionály (www.eicar.org), tak aby váš ANTIVIR, pokud je dobře nastaven ZAREAGOVAL ! Pokud náhodou nezareaguje, nehrozí vám žádné nebezpečí!

Testovací soubor
Klikněte na tento soubor a zvolte "Spustit program z aktuálního umístění", popřípadě "Otevřít" (platí pro Internet Explorer). Stiskněte tlačítko OK.


Co nastane:
váš antivirus zareagoval upozorněním na vir EICAR
  • Lze prohlásit, že váš antivirus funguje.
    Je si ovšem nutné uvědomit, že to, že "funguje", nemusí znamenat, že nás plně ochrání. Především je nutné dodržovat základní pravidlo - AKTUALIZOVAT! AKTUALIZOVAT! AKTUALIZOVAT!
Nic se nestalo a program se vám podařilo uložit a spustit
  • Na Vašem počítači není nainstalován žádný antivirus. Doporučujeme se po nějakém antiviru poohlédnout.
  • Nemáte funkční rezidentní část antiviru (někdy označovanou jako rezidentní štít, tj. on-access skener). V dnešní době internetu je tento stav více než nebezpečný !
  • Antivirus na Vašem počítači je NEfunkční - kolize rezidentního štítu s jiným programem v paměti (typické při použití více antivirových systémů současně na jednom PC - především vzájemné ovlivňování rezidentních štítů).
  • váš antivirus nepodporuje testovací soubor EICAR.COM, který jste výše uvedeným odkazem stáhli (malá pravděpodobnost).
OA

Ve všech případech vám rádi zajístíme podporu
(od koupě nového - po nastavení stávajícího antiviru)

www.agerit.cz

Agerit s.r.o. Společnost Agerit s.r.o. se zaměřuje na externí správu sítí a zabezpečení dat. Jako taková považuje za nutnost informovat veřejnost o stavu jejich zabezpečení. Proto jsme pro vás připravili tento prevenční test. Rádi vám nabídneme své služby v oblasti zabezpečení a prevence, kde nabízíme komplexní řešení. Spolu s tím jsme připraveni převzít i správu a technickou podporu uživatelům celé vaší sítě.

O kompletní škále námi nabízených služeb se dočtete na www.agerit.cz.


[reklama]

NÁŠ  TIP: doporučte test přátelům... | otestujte si ZDARMA BEZPEČNOST PŘIPOJENÍ K internetu ...

[reklama]