Test bezpečnosti připojení­ k Internetu

[reklama]

Postup jak zapnout Firewall ve Windows XP:

Dle vzhledu vaší plochy vyberte:

 • V seznamu připojení klikneme pravým tlačítkem myši na připojení které využíváme jako vstupní do sítě internet (většinou připojení přes modem a některého poskytovatele jako je Volný, Contactel, Atlas, Quick … ) nebo připojení k místní síťi. Objeví se nám kontextová nabídka (jako na obr. 1, úplně vpravo) na které klikneme levým tlačítkem na položku Vlastnosti.
 • Zobrazí se Vám okno s nastavením připojení, kde se přepnete (nahoře) na poslední záložku Upřesnit a zde zatrhneme položku Chránit počítač a síť omezením nebo zabráněním přístupu k tomu počítači z internetu.
 • Nyní pouze klikneme na tlačítko OK v pravém dolním rohu. Tím dojde k uzavření okna a zapnutí brány firewall pro toto připojení.
 • Bránu firewall je zbytečné aktivovat u připojení, které není přímo připojeno k internetu. Není nutná ani v případě, kdy v síti existuje brána firewall nebo server proxy. Ovšem připojujete-li se k internetu z domova (modem, kabel, radiové připojení), je jeho aktivování téměř nutností. A naopak, firewall by neměl být aktivován pro virtuální privátní sítě nebo v domácích sítích (propojení více počítačů bez internetu). Mohlo by docházet k problémům při sdílení souborů a tiskáren. Lze je sice vyřešit specifickým nastavením firewallu, ale nejde o jednoduchou záležitost. Popis těchto expertních nastavení naleznete v článku TECHNET.CZ

  Přečtěte si také:
  Návod jak lépe zabezpečit váš počítač proti Trojskému koni

  Statistika výsledků testu bezpečnosti

  NÁŠ  TIP: doporučte test přátelům... | otestujte si ZDARMA i váš ANTIVIROVÝ PROGRAM...