Test bezpečnosti připojení­ k Internetu


[reklama]

Návod jak lépe zabezpečit váš počítač proti Trojskému koni

Trojský kůň znamená velké bezpečnostní riziko. Dokonce i v případě, že vlastníte HW firewall, existují Trojské koně, které jej umí obejít. Pro zvýšení ochrany vašeho počítače můžete udělat tyto kroky:

1. Prevence
Stejně jako u virů platí, nespouštět podezřelé soubory. Zároveň by jste neměli spouštět nebo instalovat žádné programy a ani hry z nedůvěryhodných zdrojů (stránky s volným softwarem ke stažení, nebo programy zaslané emailem od kohokoliv – nevíte nic o původu programu). Doporučujeme instalovat software od legitimního výrobce, pokud možno z originálních médií nebo vámi staženým instalačním programem ze stránek výrobce.

2. Osobní strážce
Vysokou ochranu vám zajistí (50 až 95 %) vhodná kombinace antivirového programu a osobního SW firewallu. Většina antivirových programů dokáže z velké části detekovat Trojského koně a odstranit ho. Osobní firewall vás upozorní v reálném čase na probíhající aktivitu a dotáže se na její legitimnost (povolit či zakázat probíhající akci). Doporučujeme řešení, které naleznete zde.


3. Kontrola systému
Vyžaduje vyšší znalosti o operačním systému, který používáte (správce sítě). Je zde potřeba zkontrolovat jaké procesy vám běží na pozadí, které porty jsou otevřeny popřípadě zkontrolovat jaké programy se spouští při zavádění vašeho operačního systému.

Přečtěte si také:
Návod jak lépe zabezpečit vaše PC proti napadení z Internetu

Statistika výsledků testu bezpečnosti

Pokud máte zájem nechat si udělat detailní test bezpečnosti

Kontaktujte naše obchodní oddělení pro podrobnější informace FORMULÁŘ

NÁŠ  TIP: doporučte test přátelům... | otestujte si ZDARMA i váš ANTIVIROVÝ PROGRAM...