Test bezpečnosti připojení­ k Internetu


[reklama]

Návod jak lépe zabepečit Internete Explorer

    IE je nejrozšířenější prohlížeč internetových stránek. Proto, že je nejrozšířenější značí že je také nejčastěji cílem útoků. Ač je to málo známý fakt, tak IE obsahuje politiku zabezpečení a to již od verze 4.0. Jsou to takzvané zóny zabezpečení. K čemu slouží a jak je nastavit pro vyšší úroveň zabezpečení si nyní ukážeme:
 
1.

Spustíme IE, v hlavním textovém menu klikneme na položku Nástroje. V rozbaleném menu klikneme na položku Možnosti internetu…
2. Zobrazí se nové okno se záložkami. Klikneme na záložku Zabezpečení
3. Zde vidíme 4 zóny zabezpečení:
 
a.

Zóna internet – obecná zóna zabezpečení, která se aplikuje na neznáme nebo v jiných zónách nespecifikované servery.
b.

Místní intranet – zóna zabezpečení pro www stránky, které se nacházejí v lokální síti a offline stánky
c.

Důvěryhodné servery – zóna specifikovaných serverů, kterým věříme nebo na která nemusíme používat větší restrikce
d.

Servery s omezeným přístupem – obsahuje servery, o kterých víme, že by mohly být potenciálně nebezpečné nebo obsahovat škodlivé kódy
4.


Klikneme na první ikonku: Zóna internet. Zde klikneme na tlačítko Výchozí úroveň. Nově se tam objeví jezdec, který je nastaven na úroveň střední. Ten potáhneme na úroveň vysoká.
5.Tímto dojde k omezení práv webových aplikací. Nicméně může tím dojít k tomu, že přestanou některé stránky částečně nebo úplně fungovat. Případem tohoto může být například přístup do banky přes internet. Jak tomu zabránit? Kliknete ve výběru zón na Důvěryhodné servery a zde kliknete na tlačítko Servery…
6.


Zobrazí se nové okno. Do editačního pole vložíte název serveru který považujete za bezpečný (například: csob.cz; servis24.cz …) a kliknete na tlačítko Přidat. Tímto se adresa přidá do seznamu důvěryhodných serverů.
7.
Dále pro tuto zónu změňte nastavení zabezpečení. Klikněte na tlačítko Výchozí úroveň a jezdce posuňte minimálně na úroveň středně nízká nebo střední. Tím docílíte toho, že tyto servery nebudou mít k dispozici neomezené prostředky na vašem PC. Přestože tyto servery jsou pro vás důvěryhodné, může se i na nich nacházet obsah, který není naprosto bezpečný (například poštovní servery)
8. Tímto jsme nastavili Zóny zabezpečení a nyní se přepneme na záložku Osobní údaje
9.

Zde, vezmeme za jezdce a posuneme ho na pozici Vyšší nebo Vysoká. Tím docílíme zvýšení úrovně zabezpečení osobních údajů.
10.

Nyní klikneme na Tlačítko OK, tím uložíme nové nastavení a již můžeme bezpečněji surfovat po internetu.

NÁŠ  TIP: doporučte test přátelům... | otestujte si ZDARMA i váš ANTIVIROVÝ PROGRAM...